Студентка 4 курсу Іванна Лапчук – співавтор статті у журналі «Chemosphere» (IF = 5.778)

Останні дні 2020 року добігають кінця, а кафедра хімії продовжує отримувати результати досліджень студентів та їх наукових керівників. У популярний міжнародний журнал «Chemosphere» (Scopus, Impact Factor = 5.778) до друку було прийнято статтю, авторами якої є науковці нашої кафедри – доц. Т. Татарчук, проф. О. Шийчук, М. Мислін та студентка 4 курсу І. Лапчук.

Свої враження від досягненого результату студентка Іванна Лапчук описує так на сторінці у Фейсбук: «Навчаючись на випускному курсі можу сміливо сказати, що викладацький склад кафедри хімії допомагає студентам якнайкраще реалізувати свій потенціал у галузі хімії. Як приклад, я отримала нагоду під керівництвом доц. кафедри хімії Татарчук Т. Р. взяти участь у дослідженні адсорбційних властивостей шпінельних наноматеріалів, які проводились у Навчально-науковому центрі хімічного матеріалознавства та нанотехнологій Прикарпатського національного університету. В підсумку були отримані хороші результати, які описали у статті «Magnesium-zinc ferrites as magnetic adsorbents for Cr(VI) and Ni(II) ions removal: cation distribution and antistructure modeling», прийнятій у міжнародний науковий журнал «Chemosphere» (https://doi.org/10.1016/j.chemosphere.2020.129414). Дана стаття показує дослідження магній-цинкових феритів в якості адсорбентів для очищення водойм від важких металів. Перевагою таких сорбентів є притаманні для них магнітні властивості, які дозволяють їх легко вилучати із водного середовища. Звичайно, значний внесок у процес дослідження здійснив мій науковий керівник – доцентка кафедри хімії, директорка Навчально-наукового центру Татарчук Т. Р., яка своїм прикладом стимулює та залучає студентів до наукової діяльності. Реалізувати та представити дані експерименти на високому рівні допомогли проф. Шийчук О. В. та старша лаборантка кафедри хімії Мислін М. В., а також науковці Ягелонського університету (м.Краків). В результаті, завдяки допомозі викладачів, отримала першу публікацію досліджень у міжнародному науковому журналі. Радію, що науковці нашої кафедри з радістю допомагають студентам-хімікам активно розвиватись та отримувати нові здобутки у сфері наукової діяльності!».