Jean Monnet Modules: Monitoring of environmental objects in the context of European integration

Проєкт: 101127251 — MEOEU — ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH

Усі види забруднення навколишнього середовища не мають кордонів і є фактично транскордонними. Досвід ЄС у сфері екологічного контролю необхідний Україні, яка обрала невідворотний курс на євроінтеграцію. Проект сприятиме поширенню досвіду ЄС щодо екологічного моніторингу, підвищенню екологічної безпеки в Україні та формування європейського рівня екологічної культури та права в студентів. Це допоможе привернути увагу громадськості до екологічних проблем та їх впливу на якість життя. Це забезпечить покращення знань про європейські принципи екологічної безпеки та громадські ініціативи у цьому напрямку, допоможе стати активним учасником обговорення та вивчення міжнародної екологічної політики. Практичним результатом проекту є активна просвітницька робота з молоддю, нові навчальні матеріали, наукові видання, посібники. Ці заходи сприяють боротьбі з екологічною некомпетентністю та покращують знання екологічних прав людини та громадянина на основі принципів сталого європейського розвитку. Необхідність проекту зумовлена відсутністю досвіду використання кращих практик впровадження європейської стратегії екологічної безпеки та відсутність навчальних курсів, які могли б ознайомити студентів з досвідом країн ЄС у вирішенні важливих питань екологічного моніторингу. Процес реалізації проекту включає:

1. Внесення змін до існуючого курсу (30 академічних год.).
  2. Викладання нового курсу для студентів природничого факультету та інших факультетів (30 академічних години).
  3. Організація та проведення відкритих лекцій та конференцій для широкого кола слухачів.
  4. Запозичення європейської екологічної практики (поїздки в університети ЄС).
  5. Популяризація та актуалізація інформації на сайті кафедри хімії, на платформі Moodle в соціальних мережах.