В середу 20.04.2022 року, як гість Sieć Badawcza Łukasiewicz -Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych інститут біопоімерів і волокон хімічних був запрошений Сергій Курта – доктор технічних наук, академік АТН України, професор кафедри хімії природничого факультету Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника з Івано-Франківська, в Україні, який тимчасо перебуває в Польщі.
На зустрічі Інститут Łukasiewicz представляли:
1, Директор інcтитуту д-р Радослав Дзюба, Łukasiewicz – ŁIT;
2. Професор dr hab. Аркадіуш Адамчик, заступник директора з наукової роботи Łukasiewicz – ŁIT;
3. Д-р інж. Катажина Лавінська, директор Центру взуттєвих матеріалів та кольорових виробів Spożywcze Łukasiewicz – ŁIT;
4. Д-р інж. Конрад Сулак, директор Центру біополімерів та хімічних волокон Łukasiewicz – ŁIT;
5. MSc. Юстина Ветеха, керівник групи досліджень біополімерів;
6. Д-р інж. Рената Жилла, директор Центру циркулярної економіки Łukasiewicz – ŁIT;
7..Д-р Моніка Качмарчик, директор Пакувального центру Łukasiewicz-ŁIT;
8. Д-р інж. Едита Сулак, керівник групи досліджень утилізації та композиційних матеріалів Łukasiewicz – ŁIT;
9.Д-р інж. Анетта Валавська, дослідницька група з переробки та композиційних матеріалів.
Основною темою зустрічі стала співпраця в рамках реалізації проєкту – Ulepszenie technologii i urządzeń do separacji i recyklingu odpadów z papieru – makulatury zawierających polimery.(Удосконалення технології та обладнання для розділення та переробки паперових відходів – макулатури, що містить полімери), яку професор Сергій Курта предствив у презентації польською мовою.
Зустріч була дуже плідною, так як передбачає виконання запланованих науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт в області сепарації, переробки та рециклінгу полімервмісної макулатури, в т. ч. упаковки ТЕТРАПАК, яка на разі не має простого технологічного рішення. Впровадження запропонованої української технології та відповідного обладнання в Польщі сприятиме створенню інноваційних рішень в Іnstytutі Biopolimerów i Włókien Chemicznych та підвищенню ступеня інтернаціоналізації науки в Україні і в Польщі.