В форматі онлайн-зустрічі відбувся обмін досвідом команди проєку «Моніторинг об’єктів довкілля в контексті європейської інтеграції» (MEOEU), що реалізується в рамках міжнародної технічної допомоги ЄС (Еразмус+ Жана Моне_Модуль) на кафедрі хімії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника з колегами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича з Навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів (ННІБХБ) https://nnibhb.chnu.edu.ua/.
Координатор проєкту, доцент кафедри хімії Ольга ХАЦЕВИЧ ознайомила співробітників ННІБХБ з ідеєю та основною метою проєкту МЕОEU, цільовою аудиторією, поставленими завданнями та очікуваними результатами. Акцентовано, що необхідність проекту зумовлена відсутністю структурованої інформації про використання передового досвіду реалізації Європейської стратегії екологічної безпеки та відсутністю навчальних курсів, які могли б ознайомити студентів з практикою країн ЄС у вирішенні важливих питань екологічного моніторингу. Під час обговорення були проаналізовані етапи участі в програмах Еразмус+ Жана Моне_Модуль від реєстрації та подачі заявки, до реалізації та механізму звітності за перший рік. Доцент кафедри хімії Софія ФЕДОРЧЕНКО поділилася досвідом викладання освітніх компонентів та організаційними моментами на рівні структурних підрозділів ЗВО. Доцент кафедри хімії Ігор МИКИТИН акцентував увагу на огляді актуальних тематик, особливостях формування проєктних заявок, структуруванні етапності та менеджменту в межах подальшої реалізації.
За результатами онлайн-зустрічі та обговорення сторони запланували організацію гостьових лекцій та вебінарів для здобувачів ОПП «Агрономія», ОПП «Хімія», ОПП «Землеустрій та кадастр» в ННІБХБ Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Також намічені спільні напрямки реалізації наукових досліджень за агрономічними та хімічними тематиками.
Колеги Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича подякували команді проєкту MEOEU Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за практичний досвід, який стане в нагоді для розвитку міжнародної діяльності ННІБХБ і сподіваються на взаємну освітню і наукову співпрацю з командою проєкту та очікують цікавих заходів в межах проєкту для здобувачів вищої освіти ННІБХБ!