Першокурсники-екологи кафедри біології та екології факультету природничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника 10 квітня мали чудову нагоду відвідати кафедру хімії в межах реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу Erasmus+ «Моніторинг об’єктів навколишнього середовища в контексті європейської інтеграції».
Викладачі кафедри хімії розповіли багато цікавого про свою спеціальність, особливу увагу приділили взаємозв’язку наук хімії і екології та важливості їхньої співпраці у вирішенні екологічних проблем.
Студенти відкрили для себе корисні українські онлайн-платформи для контролю стану повітря та інших екологічних параметрів. Зокрема, їх зацікавило, як формується міжнародний індекс якості повітря AQI і український індекс UAQІ, розроблений громадськими екологічними організаціями України – ключові показники, що дають змогу оцінити ступінь чистоти атмосферного повітря.
Найбільше емоцій викликала практична частина заходу – екоаналітичний практикум. Майбутні екологи мали змогу власноруч проводити експерименти з екоаналітичної хімії – вивчати якісні реакції катіонів важких металів і визначати вміст сульфат-йонів у воді й грунтах, попрацювати з приладами експрес-аналізу якості повітря.
Під час заходу було презентовано цікаві розробки кафедри – льодяники для профілактики захворювань ясен і крем проти зморшок. Це був справді корисний досвід, який розширив світогляд і показав важливість співпраці між різними науковими напрямами.