11-TH INTERNATIONAL CONFERENCE “ELECTRONIC PROCESSES IN ORGANIC AND INORGANIC MATERIALS”

В Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника завершила роботу 11-а Міжнародна Конференція «Electronic processes in organic and inоrganic materials» (“Електронні процеси в органічних і неорганічних матеріалах”) (ICEPOM-11), яка проходила із 21 по 25 травня 2018 р. Співорганізаторами наукової конференції виступили Навчально-науковий центр хімічного матеріалознавства та нанотехнологій Прикарпатського національного університету разом із  Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Національною Академією Наук України та Інститутом фізики НАН України. Прикарпатський національний університет вибраний не випадково для проведення конференції, оскільки питання конференції – фізичні та хімічні явища і процеси в органічних та неорганічних матеріалах – посідають вагоме місце у наукових напрямках діяльності університету.

     

 

Інтерес вчених до досліджень електронних процесів в органічних та неорганічних матеріалах значно збільшився за останні роки. На ICEPOM-11 було подано 131 доповідь від українських науковців та 45 доповідей від іноземних хіміків і фізиків.

     

Вчені з 10 європейських країн (Азербайджан, Литва, Польща, Туреччина, Франція, Білорусь, Німеччина, Бельгія та ін.), а також США, Індії та Китаю представили свої доповіді на даній конференції. Слід зазначити, що проведення таких конференцій сприяє встановленню міжнародних наукових зв’язків та налагодженню взаємовигідної наукової співпраці.

  

В рамках роботи конференції учасники мали нагоду послухати лекції відомих іноземних вчених: професора Michel Rawiso «Main characteristics of conjugated polymer and copolymer solutions» (Institut Charles Sadron, Strasbourg, France); професора Guochao Nie «In Vivo Synergistic Therapeutic Effect of Photodynamic and Hyperthermia» (Yulin Normal University, Yulin, China); професора Leonas Valkunas «Self-regulation ability of photosynthetic systems» (Center for Physical Sciences and Technology, Vilnius, Lithuania); доктора Andrey Kadashchuk «Negative field dependent charge mobility in crystalline organic semiconductors with delocalized transport» (IMEC, Leuven, Belgium) та ін.

ICEPOM-конференції сприяють популяризації науково-технічного розвитку в області фізики та хімії органічних та неорганічних матеріалів. Були організовані спеціальні сесії по нових матеріалах і композитах, включаючи рідкі кристали, полімерні та нанокомпозити. На окремих сесіях було проведено огляд поточного стану досліджень нових матеріалів для сонячних батарей та електролюмінесцентних пристроїв.

На другий день конференції відбулася захоплююча пішохідна екскурсія історичною частиною Івано-Франківська, що дало змогу іноземним та українським гостям ближче познайомитись із містом. На третій день роботи конференції відбулася поїздка у м.Яремче, де учасники відвідали музей «Карпати в мініатюрі», сувенірний ринок та мали змогу насолодитися мальовничим водоспадом Пробій.

  

Після завершення секційних засідань відбулося пленарне засідання, на якому учасники обговорили результати конференції. Голова міжнародного програмного комітету Ірина Савченко висловила подяку за підтримку у проведенні конференції ректору Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігору Цепенді, доценту кафедри хімії, директору навчально-наукового центру хімічного матеріалознавства та нанотехнологій Тетяні Татарчук та провідному фахівцю Наталії Палійчук.

Підтримка організаторів і спонсорів конференції дала можливість студентам, аспірантам та молодим вченим з України та з-за кордону взяти участь в конференції. Цей факт важливий для подальшого розвитку науки. Конференція була проведена на високому науковому та організаційному рівні і відповідала стандартам міжнародних конференцій.

Кращі доповіді учасників будуть опубліковані у журналі “Molecular Crystals and Liquid Crystals” (видавництво Taylor and Francis Group, Великобританія), який індексується базою даних SCOPUS.