У межах реалізації проєкту Еразмус+ Жан Моне 101127251 «Моніторинг об’єктів навколишнього середовища в контексті європейської інтеграції» командою проєкту (науковці кафедри хімії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника: доц. Федорченко Софія, доц. Микитин Ігор, проф. Карта Сергій, доц. Хацевич Ольга) з 17 по 19 травня були проведені вебінари для освітян. Учасники заходу мали можливість ознайомитися з системою моніторингу довкілля в України та наближенням принципів і методик до вимог ЄС. Більше як півсотні слухачів вебінарів мали нагоду почути корисну інформацію про стан довкілля (повітря, води, ґрунту), ознайомитися із сучасними способами спостереження за об’єктами довкілля та методами аналізу. Спікери підняли дуже актуальні питання нашого сьогодення щодо стану повітря, води та ґрунтів під час бойових дій та вплив війни на ці об’єкти. І найважливіше, що хотілося донести учасникам і суспільству: вже зараз науковці, громадськість та влада мають розробляти методики, програми, плани для вирішення складних екологічних питань, які є і ще виникнуть, враховуючи світовий досвід та європейські принципи.

Дякуємо ЗСУ за можливість працювати! Працюймо задля перемоги України.