Європейський досвід моніторингу об’єктів довкілля в POLITECHNIKA RZESZOWSKA імені Ігнація Лукасевича

З метою реалізації завдань проєкту 101127251 – MEOEU – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH+ “Моніторинг об’єктів навколишнього середовища в контексті європейської інтеграції”, викладачі кафедри хімії, проф. Курта С.А., доц. Хацевич О.М. та доц. Федорченко С.В., здійснили робочу поїздку до POLITECHNIKA RZESZOWSKA імені Ігнація Лукасевича. В рамках візиту вони відвідали хімічний факультет, а також факультет будівництва, інженерії довкілля та архітектури, що дало можливість ознайомитися з сучасними європейськими методами моніторингу об’єктів довкілля, які вивчаються на відповідних курсах та науковими дослідження в цій сфері.  Професор Курта С.А. провів лекцію для студентів хімічного факультету, у якій висвітлив результати моніторингу якості повітря в Карпатському регіоні, зосередивши увагу на транскордонному перенесенні забруднювальних речовин та необхідності тісної співпраці країн-сусідів у питаннях контролю і запобігання забрудненню повітря. Під час зустрічей обговорювалися можливості наукової співпраці між університетами в рамках спільних наукових інтересів. Вразили високий рівень розвитку інфраструктури та сучасне технічне оснащення навчальних і науково-дослідних лабораторій університету. Очікується, що отриманий досвід і перспективи співпраці з таким потужним технологічним університетом сприятимуть ефективній реалізації завдань проєкту та розвитку екоаналітичних і хімічних досліджень на кафедрі хімії.