01.04.2022 р. у Варшавському університеті на факультеті хімії на запрошення декана проф. Анджея Кудельського відбулась, безпосередня презентація с участю ліквідатора  аварії на ЧАЕС Курти Сергія, професора кафедри хімії Прикарпатського національного університеті імені Василя Стефаника на тему: «Способи дезактивації та захисту різних поверхонь від забрудненням радіоактивним пилом».

У своїй доповіді, професор поділився досвідом і науковими досягненнями, які отримав разом з завідувачем кафедри хімії професором Миронюком І.Ф. в 1986 році, під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС після 26.04.1986 року. В своїй презентації польською мовою професор Курта С.А. розказав працівникам польського факультету і університету про позитивний досвід по успішному випробуванню спеціального розчину для дезактивації автомобільної техніки від забруднення радіоактивним пилом на межі 30 км. зони відчудження біля  Чорнобильської АЕС в серпні-грудні 1986 року в районі ПУСО (пункту спеціальної обробки техніки) та складу зараженої техніки біля  с. Старі Соколи (див. карту). Тоді завдяки проведеним польовим дослідженням , в дуже стислі терміни, були отримані дуже високі результати по реальному зменшенню радіоактивного забруднення  металевих поверхонь, будь якої автомобільної техніки  до допустимих норм після його обробки спеціальним новим деактиваційним розчином на основі діоксиду кремнію, який запропонували  проф. Курта С.А і проф. Миронюк І.Ф, що підтверджено спеціальним закритим винаходом СРСР Авт. св. №273146 “Спосіб дезактивації техніки і дезактивуючий розчин” авт. Миронюк І.Ф., Чуйко А.А., Огенко В.М., Курта С.А., Морєв А.В., Пикалов В.К., Кунцевич А.А., Климкуш О.Д., Лахно Ю.А., Гамоцький Р.П., Гуняєв А.А.